Aralarında Husumet Bulunan Aşiretler Barıştı

Aralarında Husumet Bulunan Aşiretler Barıştı

Bakan Çelik, Tarım Bakanı Mehdi Eker İle Birlikte Barış Yemeğine Katıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, çözüm sürecine ilişkin, "Kardeşçe kucaklaşacağımız günlerin uzak olmadığından ümitliyim çünkü niyetimiz doğru ve halis" dedi.

Çelik, Viranşehir ilçesinde, aralarında husumet bulunan iki aşiret mensuplarının barışması nedeniyle düzenlenen yemekte yaptığı konuşmada, katkı sunanlara ve her iki aileye teşekkür etti.

Artık herkesin kavga ve gürültüyü bir tarafa bırakarak kenetlenmesi gerektiğini dile getiren Çelik, bundan sonra barış, dostluk ve kardeşlikte yarışılması gerektiğini söyledi.

Çözüm sürecine de değinen Çelik, şunları kaydetti:

"Daha önce ne yanlışlar yapıldıysa ayaklarımızın altına alalım. Bu ülke hepimize yeter, neden hasımlık yapalım. Bu barışçıl bakış açısını geliştirelim. Huzursuzlukları, tatsızlıkları ve yanlışlıkların geride bırakıldığı bir ülke inşa edelim. İşte bugün küçük barışı gerçekleştirdik. Ülkemizde de büyük barış rüzgarları esiyor. İnşallah küçük olan bu barışın ardından buradan mutlu olarak ayrılalım. Büyük barışla da bölge insanın çektiği sıkıntıların ortadan kalkması yakındır. Kardeşçe kucaklaşacağımız günlerin uzak olmadığından ümitliyim çünkü niyetimiz doğru ve halis. İnşallah Allah birlikte ve kardeşlik içerisinde uzun yıllar ve asırlarca bize bu ülkede yaşamayı nasip eder."

Konuşmaların ardından Çelik ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, aile büyüklerini tokalaştırarak barıştırdı.

 

Resimler

TümüDuyurular

Bakan Çelik'ten yeni uyglama

Bakan Çelik'ten yeni uyglama

15 Aralık 2015, Salı