Telefonla görüştüğü kereviz üreticisinden Bakan Çelik'e ziyaret

Telefonla görüştüğü kereviz üreticisinden Bakan Çelik'e ziyaret

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, üreticilerle yaptığı telefon görüşmeleri çerçevesinde daha önce görüştüğü Sakaryalı kereviz üreticisi Selami Çelik'i Bakanlık'taki makamında kabul ederek talep ve sorunlarını dinledi.

Sakarya Geyve'de kereviz üretimi yaptıklarını dile getiren Selami Çelik, üretim aşamalarında iklim şartlarının da etkisiyle yaşanan sorunların yanında paketleme ve pazarlama konularındaki taleplerini dile getirerek Bakan Çelik'ten destek istedi.

Bölgedeki Safibey, Umurbey, Çengel ve Bayat köylerinde kereviz üretimi gerçekleştirildiğini belirten Çelik, özellikle temizleme, ayıklama ve paketleme konusunda tesise ihtiyaç duyduklarını dile getirdi.

Konuyla ilgili gerekli inceleme ve değerlendirmelerin yapılacağını belirten Bakan Çelik, Sakarya Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürüne telefonla talimat vererek bölgede çalışmalar yapmasını söyledi.

Bakan Çelik şunları söyledi:

"Bakanlığın bir amacı da üreticiye yol göstermektir. Başta il ve ilçe teşkilatları olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlar üreticinin işlerini kolaylaştırmak için vardır. Üreticiye ürün planlamasından tesis kurulmasına kadar her konuda yol göstermek gerekir. İl Müdürlüğümüz, bölgede kerevizle geçimini sağlayan üreticilerimizle bir araya gelecek. İlgili tüm kesimlerin de bu toplantıya iştirak etmeleri sağlanacak. Üretici kardeşlerimizin sorun ve beklentileri yerinden tespit edilecek. Ona göre adımlar atılacak."

Kereviz üreticisi Selami Çelik, Bakan Faruk Çelik'e teşekkür ederek, kendisini köylerine davet etti. 

Resimler

TümüDuyurular

Bakan Çelik'ten yeni uyglama

Bakan Çelik'ten yeni uyglama

15 Aralık 2015, Salı