Faruk Çelik Makamını Çocuk Oyuncu Ege Tanman'a Devretti

Faruk Çelik Makamını Çocuk Oyuncu Ege Tanman'a Devretti

Çelik, aile olarak "Babam ve Oğlum" filmini izlediklerinde çok duygulanıp, ağladıklarını söyledi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını "Babam ve Oğlum" filminde rolüyle tanınan çocuk oyuncu Ege Tanman'a devretti.

Bakan Çelik, Bakanlıktaki törende, günü çocuklara armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitleri rahmetle ve minnetle andığını söyledi.

Çocukların yerinin okulları olduğunu belirten Çelik, Oyuncular Sendikası ve Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından kültür ve sanatsal faaliyetlerde çalışan çocukların çalışma şartlarını düzenlemek için hazırlanan çalışmaya destek vereceklerini bildirdi.

Konuşmasının ardından Bakan Çelik, koltuğunu "Babam ve Oğlum" filmindeki "Deniz" rolüyle tanınan Tanman'a devretti. Devir sırasında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuk değişiminin bakanlıklarında çok sık yaşanan bir olay olmadığını belirten Çelik, aile olarak "Babam ve Oğlum"  filmini izlediklerinde çok duygulanıp, ağladıklarını söyledi.

Törenin sonunda, Bakan Çelik, çocuk oyuncu Tanman'a kalem, Tanman ise Çelik'e yönetmenliğini Çağan Irmak'ın yaptığı "Babam ve Oğlum" filminin DVD'sini armağan etti. Bakan Çelik, daha sonra Oyuncular Sendikası Başkanı Alabora'ya çini bir plaket verdi.

 

TümüDuyurular

Bakan Çelik'ten yeni uyglama

Bakan Çelik'ten yeni uyglama

15 Aralık 2015, Salı