İzmir Türkiye İçin Son Derece Önemli Bir İl

İzmir Türkiye İçin Son Derece Önemli Bir İl

Faruk Çelik İzmir Ak Parti İl Başkanlığını Ziyaret Etti

Bakan Bağış ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, AK Parti İzmir teşkilatını ziyaret etti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Çelik ise İzmir'in Türkiye açısından son derece önemli bir il olduğunu, AK Parti teşkilatında görev alan kadroların büyük bir sorumluluk üstlendiğini anlattı.

AK Parti'nin sıradan bir siyasi parti olmadığını vurgulayan Çelik, şunları kaydetti:

"AK Parti, bu milletin geleceği düşünülerek kurulmuş olan bir siyasi parti. Bu samimi yola çıkış, bu içtenlikli yola çıkış tüm kapıları açtı. 3 kasım 2002 seçimlerinde beklediğimiz rakam 300-310 civarında bir milletvekili sayısıydı. Ama çıkış samimi olduğu için milletin derdi ile dertlenmek olduğu için gelen rakam 363 oldu. Büyük bir oy ve milletvekili sayısı. İlk seçimde üçte iki çoğunluğu sağlayan bir parti konumuna geldik. Bunun altında yatan maya samimiyettir. Bunu unutmuyoruz, unutmayacağız. Bu samimi çizgimiz devam ettiği için oylarımız 3 dönemdir artarak devam ediyor. 4'üncü ve 5'inci dönem daha da önemli. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti, kuruluşunun 100'üncü yıl dönümünü istikrarla geçmek konumundadır. Siyasi, ekonomik istikrarla geçmek durumundadır. Bunu samimi kadrolar yapacak. Laf cumhuriyetçisi değiliz, icraatçı cumhuriyetçisiyiz. Gerçekten samimi cumhuriyetten yanayız."

Türkiye'de yıllarca geçmiş dönemlerin tartışıldığını, önceki siyasi hareketlerin yanlışlarının hesabının verildiğini ifade eden Faruk Çelik, şöyle devam etti:

"2023 nesli, yani bugün 10 yaşında olan gençler 10 yıl sonra geleceğin Türkiye'sini konuşacak, geçmişin Türkiye'sini değil. Bizim geleceği konuşacak nesillere ihtiyacımız var. Geleceği konuşacak nesillere, istikrarlı bir yönetimler bir süreci yaşatırsak, 2023'den sonra geçmişe takılıp kalmayacağız. Cumhuriyeti, Atatürk'ün dediği muasır medeniyetler seviyesine yaklaştırdık, bazı alanlarda geçtik. Ama geçemediğimiz alanlarda nasıl o başarıyı elde edeceğinin hesabını yapacak gençler olacak. Daha nitelikli gençler, bizden aldığı bayrağı daha ileri götürecek. 'Ben' merkezli siyaset bu partiye yakışmaz. Önümüzde seçim var. 'Biz' merkezli bu kadronun tüm İzmir'i kucaklaması ve eksikliklerimizi masaya yatırması noktasındayız. Bunları yaptığımız zaman İzmir'de de başarı kendiliğinden gelecektir. Samimi çalışırsak, 'İzmir'de başarıyı elde edemiyoruz' diye bir şeyi kabul etmiyorum. Bakanlar olarak, her türlü etkinliğe katılmaya hazırız yeter ki samimi çalışmayı sürdürelim."

AK Parti'nin Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik teveccühten gelen bir gücü olduğunu kaydeden Çelik, "Bu avantajı aşağı çekme lüksümüz yok. Genel başkanımızı bir adım dahi geriletecek adım atmamamız gerekiyor. İzmir il teşkilatımız huzurlu, birlik içinde. Önceki nesil çok ağır yükler bıraktılar. Bizden sonra gelen neslin, 'Allah razı olsun' demelerini istiyoruz" dedi.

Çelik, AK Parti olarak, seçimlerde tüm illerde başarı elde edeceklerine inandığını, Türk halkının değerleri ile çağdaş değerlere sahip çıkan bir parti için başarının kaçınılmaz olduğunu kaydetti.

Resimler

TümüDuyurular

Bakan Çelik'ten yeni uyglama

Bakan Çelik'ten yeni uyglama

15 Aralık 2015, Salı